Tunaset Gümrük Müşavirliği ve Global Lojistik Limited Şirketi İstanbul’da 2000 yılında Gümrük Müşavirlik Hizmeti sunmak amacıyla kurulmuştur.

2011 yılında şirket unvanına Global Lojistik eklenmiş ve bu tarihten itibaren Genel ve Özel Kargo taşımacılığı, yurt içi ve yurt dışı taşımacılık hizmetleri ile ticari eşya taşımacılığı hizmetlerini sürdürmektedir.

Bu kapsamda firmamız, GDP (Good Distribution Practices) sertifikalı Biofarma depoları ile sıcaklık kontrollü eşyalar başta olmak üzere, Sağlık, İlaç ve Klinik Araştırma sektöründe özel Depolama ve Lojistik çözümleri sunmaktadır.

Tunaset 2015 yılında New Computerised  Transit System’ e (NCTS) entegre olarak, AB üyesi ülkeler, İzlanda, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Norveç, Sırbistan, İsveç, Türkiye, Ukrayna gibi ülkelerde başlayan ya da biten Transit işlemlerini Asıl Sorumlu sıfatıyla gerçekleştirmeye başlamıştır.

Firmamız Gümrük Müşavirlik ve Lojistik faaliyetlerini sahip olduğu ulusal ve uluslararası belge, izin ve ekipmanlarla gerçekleştirmektedir.