Günümüzde Klinik Araştırmalar kapsamında laboratuvarlara test amaçlı gönderilen Kan, Doku, İdrar numuneleri, plazma veya tümör blokları gibi insan numuneleri için hız, paketleme, sıcaklık kontrolü gibi hizmetleri sunmak önem arz etmektedir. Nakil tam zamanında olduğunda, hasta için mümkün olan en düşük bekleme süresi elde edilir. Tunaset bu sürecin insan numunesinin alınması süreciyle, laboratuvara teslimat süresi arasındaki köprüyü kurar. Tedarik Zinciri sayesinde maksimum 48 saatlik transit sürede alım-teslimat sürecini tamamlar.

Biyolojik numune transferleri hava yolu kargo sistemi ile yapılmaktadır.Firmalar yapılacak ithalat veya ihracat ile ilgili ön bilgileri(fatura dolaşım belgesi, konsolosluk evrakları, sağlık sertifikaları, çeki listesi,rezervasyon detayları,vb..) ilgili Tunaset personeline mümkün olduğunca hızlı ve eksiksiz ilettikleri takdirde,beyannamenin ayni hızla düzenlenmesi, ithalat/ihracat işlemlerinin ve eşyanın lojistiğinin yapılması mümkün olacaktır. Tunaset müşteri temsilcileri gelen belgelerin hızlı bir şekilde kontrolünü sağlayarak,varsa eksiklerini öncelikle tamamlayarak operasyonların hızlı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur.

Bu tip numunelerin taşınması Isı Kontrollü olduğundan özel taşıma çantaları kullanılması gerekmektedir.Bu çantalar üstten yüklenebilir,kulplu taşınabilir ve kapakları kilitlenebilir olmalı,ayrıca çift cidarlı ve cidarlar arasında serbest poliüretan köpük(CFC Free) bulunmalıdır.Ön gövdeye monte edilmiş ve probu çanta içine uzayan dijital derecesi olmalı ve çantanın iç sıcaklığı izlenebilmelidir.Cihazda ayrıca max-min. Ayarları ve on-off düğmeleri olmalı,buz akülerinin yerleştirilebileceği cepler bulunmalı ve aküler kan,doku,vb.. ile direkt temas etmemelidir.

Tunaset Lojistik Personeli bu kontrolleri firmalar ile birlikte yapmakta ve ürünlerin bozulma risklerini bertaraf etmektedir.