Tunaset Gümrük Müşavirliği ve Global Lojistik Ltd.Şti. Türkiye’de yer alan tüm Gümrük sahalarında işlem gerçekleştirebilmek amacıyla 2000 yılında İstanbul’da kurulmuştur.


İstanbul Asya ve Avrupa kıtalarında ofisleri bulunan firmamız,Gümrük sahalarında da irtibat büroları ile hizmet vermektedir.

Tunaset, 2009 yılına gelindiğinde Uluslararası Lojistik faaliyetlerine başlamış,günümüzde ise Ulusal ve Uluslararası taşımacılık ve taşıma organizatörlüğü olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.


2010 yılından sonra Klinik Araştırma Lojistiği ve Gümrük işlemleri ile tanışmış,günümüzde Klinik Araştırma Lojistiğinde Türkiye’de uzman servis sağlayıcı haline gelmiştir.


2015 yılında Ortak Transit kapsamında Asıl Sorumlu Sertifikasını almaya hak kazanarak Ulusal ve Uluslararası Transit Operatörü yetkisine sahip olmuştur. Firmamız üretilen mal ve hizmetlerin son kullanıcıya kadar ulaştırılmasını sağlamak amacı ile ticaretin değişen yapısına tam uyumlu olarak uzman ve tecrübeli kadrosu sayesinde güvenle hizmetine devam etmektedir.